Rendelkezel Fronius géppel és szeretnél többet kihozni belőle?
Esetleg még nem döntötted el, hogy vásárolj-e?
Tudod mi teszi a Froniust piacvezető hegesztéstechnikai márkává?
Nos, amennyiben ezek a céljaid vagy megismerkednél a termékeinkkel, tevékenységeinkkel, jó helyen jársz.
Szeretnéd növelni meglévő géped hatékonyságát?
Egy technológiai problémára keresel megoldást?
Blogunkban megtalálhatod ezekre a választ, illetve betekintést nyerhetsz a gépeink által használt technológiák hátterébe.
Itt találhatod azokat a dokumentumokat amik hasznosak lehetnek a számodra, úgy mint:
Nehézséget okoz géped beállítása?
A leírásokat nehezedre esik értelmezni?
Nézd meg a gyártóink által ajánlott illetve saját készítésű, magyar oktató videóinkat amik alapján könnyeben fogsz boldogulni.
18 éve alapította Somoskői Gábor és felesége Ferenczi Móni cégünket, a Froweld kft-t. Azóta bővülő csapatunk ma már a Fronius hegesztőgépek, a Microstep és SwiftCut CNC vágóberendezések kizárólagos magyarországi forgalmazója. Manapság sok menedzser és vezető divatos kifejezése a „küldetés”. Inkább úgy fogalmaznék…
Amennyiben kérdésed van cégünkkel, vagy ügyintézésünk menetével kapcsolatban
nézd meg az ezekkel kapcsolatban gyakran ismételt kérdéseket, és a rá adott válaszainkat.
“A mesterségesen létrehozott tárgy állandó emberi beavatkozás nélkül képes legyen reagálni a környezeti behatásokra.”
A fémiparban gyártott hegesztett termékek kiviteléből, méretéből és tömegéből adódóan gyakran kényszerülünk függőleges helyzetű hegesztések kivitelezésére. Ez, a legjobban alkalmazható vízszintes pozícióval szemben kihívást jelent a hegesztőnek, mind a varrat beolvadása, mind esztétikai megjelenése tekintetében. Azonban sokszor vagy a szerelési körülmények, vagy a gyártási sajátosságok miatt a varratok ilyen hegesztése nem elkerülhető. Többféle módon oldhatjuk meg a feladatot, ezek közül az egyik leggyakrabban alkalmazott az ún. „háromszögelő vagy fenyőfa” módszer.
Az ilyen típusú varrat tökéletes kivitelezése nagyon nagy gyakorlatot és szakértelmet kíván. Hegesztés közben figyelni kell a megfelelő irány és a lengetési szélesség tartására, ezen felül nagyon fontos a megfelelő beolvadás eléréséhez a kitartási időket pontosan tartani az oldallemezeken, és a sarokban egyaránt.
A Fronius, a hegesztőgépek új generációját mutatta be 2013- ban, amely a TPSi nevet kapta.
A következő rész a berendezés nevében szereplő „i” betű szerepét világítja meg a fent említett alkalmazások elősegítéséhez.
Mi köze van ennek az apró betűnek a PF sarokvarratokhoz?
A berendezésben egy nagyon gyors és dinamikus digitális szabályzás működik, amely lehetővé teszi többek között, hogy egyszerű, „lengető” módszerrel elkészítsük a függőleges sarokvarratot. A lengető pisztolymozgatás közben az áramátadó, és munkadarab távolsága folyamatosan változik, mely hatással van az egyik legfontosabb paraméterre, a szabad huzalhossz nagyságára. A berendezés, a huzal előtolási sebesség dinamikus változtatásával beavatkozik a folyamatba, ezáltal stabilizálva az áramerősséget, és a beolvadási mélységet.
Az aktív ívhossz szabályzás garantálja minden hegesztési helyzetben, és teljesítmény tartományban a hegesztéshez szükséges optimális ívhossz beállítását, illetve annak stabilan tartását. Mindez nagy segítség lehet a hegesztők számára hegesztés közben, kényelmetlen pozíciójú hegesztési helyzetekben.
A Synchro Pulse.
A Synchro Pulse technológia már a korábbi Fronius hegesztőgépeken is elérhető volt, de eddig csak alumínium hegesztésére volt értelme alkalmazni. Ez egy lüktető teljesítményű hegesztés, amelyet kimondottan kényszerhelyzetű varratok kivitelezésére fejlesztettek ki, valamint néhány esetben célja lehet a varrat esztétikai megjelenésének javítása. Függőleges, lentről felfelé történő hegesztésnél elegendő a hegesztő pisztoly függőleges, egyenes vonalú vezetése, amikor a nagy teljesítményű fázisban megtörténik a beolvadás, az alacsony teljesítményű fázisban pedig a varrat visszahűtése, és a stabil ív fenntartása. Ez a módszer egy egyenletes beolvadású, szép, pikkelyezett felszínű sarokvarratot eredményez, mely könnyen kivitelezhető kevesebb gyakorlattal rendelkező hegesztők számára is.
A beolvadásról természetesen keresztirányú csiszolatot készítettünk, illetve hosszirányú töretvizsgálatokat is végeztünk.
„i” mint intelligens.
Íme, a válasz korábbi kérdésemre…
A hegesztéstechnológia rohamos fejlődése, és az egyre magasabb intelligenciával rendelkező hegesztőgépek, a jövőre nézve folyamatosan növekvő támogatást biztosítanak az azokat kezelők számára.