Rendelkezel Fronius géppel és szeretnél többet kihozni belőle?
Esetleg még nem döntötted el, hogy vásárolj-e?
Tudod mi teszi a Froniust piacvezető hegesztéstechnikai márkává?
Nos, amennyiben ezek a céljaid vagy megismerkednél a termékeinkkel, tevékenységeinkkel, jó helyen jársz.
Szeretnéd növelni meglévő géped hatékonyságát?
Egy technológiai problémára keresel megoldást?
Blogunkban megtalálhatod ezekre a választ, illetve betekintést nyerhetsz a gépeink által használt technológiák hátterébe.
Itt találhatod azokat a dokumentumokat amik hasznosak lehetnek a számodra, úgy mint:
Nehézséget okoz géped beállítása?
A leírásokat nehezedre esik értelmezni?
Nézd meg a gyártóink által ajánlott illetve saját készítésű, magyar oktató videóinkat amik alapján könnyeben fogsz boldogulni.
Csapatunk hivatása kizárólag az, hogy lehetővé tegyük számodra komplex gyártási, fejlesztési folyamatok megvalósítását. Támogatunk Téged a berendezés kiválasztásától kezdve az üzemeltetésen, szerviz ellátáson és alkalmazástechnikai tanácsadáson keresztül a géped élettartamának végéig. Mi vagyunk a...
Ha szeretnél közelebbről megismerni minket, itt megnézheted a csapatunkat.
Amennyiben kérdésed van cégünkkel, vagy ügyintézésünk menetével kapcsolatban
nézd meg az ezekkel kapcsolatban gyakran ismételt kérdéseket, és a rá adott válaszainkat.
Mi köze van a világ egyik legjobb terepjárójának a hegesztési adatok dokumentálásához? A Mercedes G hatalmas hasmagassága és mindenen átgázoló képességei egyértelmű utalást tesznek: a járművet a legszélsőségesebb terepviszonyokra tervezték. Húzóerőt és a hosszú élettartamot kell biztosítani,hiszen a G-t nagy sebességgel, durva terepen, ütközéseknek teszik ki, ami folyamatos terhelést jelent az összes hegesztési varratra is. Ezért fontos a varratok minőségbiztosítása és a gyártási folyamatok optimálása egy kifinomult hegesztési adatkezelő rendszer segítségével.
A G-osztállyal szemben támasztott szigorú minőségi követelmények – amelyeket a gyártók és a felhasználók egyaránt megköveteltek – tükröződnek a prémium kategóriás terepjárók iránti egyre növekvő keresletben. Ahhoz, hogy a járművet a kívánt mennyiségben lehessen gyártani, az alvázkeret gyártása során nagyfokú automatizáltságra van szükség.
A dél-ausztriai Lebringben található Magna Presstec Tier 1-es beszállító csúcstechnológiás gyártósorán sokjármű megfordul. A robotizált hegesztő- és kezelő rendszerek tökéletesen illeszkednek egymáshoz a 100 méteres gyártósoron. A rendkívül gyors, nagy pontosságú és digitálisan vezérelt impulzus-hegesztési eljárás (PMC a Froniustól) megfelel az alapvető illesztési technológiával szemben támasztott szigorú követelményeknek.
A gyártósor elején az egyes alkatrészeket szerelik fel. Ezután 10 percenként egy komplett Mercedes G alvázkeret hagyja el a gyártócsarnokot.
A váz eleje és hátulja: “Három részre osztva gyártjuk” – jegyzi meg Hartmann a részletekkel kapcsolatban. “A váz eleje és hátulja – vagyis a gyártósor első két szakasza – egyszerre készül. Egy dolgozói csapat a hegesztő cellák felszerszámozásával kezdi. Ezután a cellákban az alkatrészeket hegesztőrobotok segítségével illesztik össze. Egy kezelőrobot felveszi az elkészült alkatrészeket, a következő cellába szállítja és a helyükre teszi őket. Minden szakasz végén van egy cella, amelyhez a dolgozók nem férnek hozzá. Ezt használják hosszú hegesztési varratok hegesztésére, de hűtésre is, vagy például összetett állomásként a préseléshez is.”
Alépítmény: Hartmann folytatja: “Az alépítményben – az utolsó gyártási szakaszban – a váz eleje és hátulja összekapcsolódik, és a váz elnyeri jellegzetes formáját.” Az utolsó munkafázisok az alváz szétválasztott csatlakozási pontjainak lyukasztásából állnak. Ezenkívül egy csaphegesztési eljárással 192 szegecset égetnek a vázba. Ezután egy képzett hegesztési felelős ellenőrzi a hegesztési pontok minőségét, eltávolítja a megmaradt hegesztési szennyeződéseket, és szükség szerint átdolgozza a hegesztési pontokat.
Miután a keret átesett az utolsó ellenőrzéseken, a Power&Free rendszeren (szállítószalagon) elhagyja a karosszéria részleget, és a gyártási folyamat következő szakaszába kerül.
A Magna Presstec számára a kiváló hegesztési eljárás önmagában nem elegendő ahhoz, hogy megfeleljen a G modell szigorú minőségi követelményeinek. A 100 méteres gyártósoron hiányzó “szemek” pótlására egy olyan rendszerre van szükség, amely 100%-os felügyeletet és a hegesztési folyamat átfogó dokumentálását biztosítja.
Hartmann meggyőződése: “A WeldCube Premium a minőségkezelési rendszerünk fontos pillére. Minden egyes hegesztés teljes nyomonkövethetősége hihetetlenül fontos számunkra. A minőségellenőrző állomásokon képzett kezelők a legfontosabb információkat kapják a termináljaikon: Vannak-e kétes vagy valóban hibás hegesztési varratok?
A WeldCube használata, vagyis a hegesztési adatok felhasználása lehetővé teszi a potenciális hibahelyek megtalálását, részletes vizuális ellenőrzését és szükség esetén az utómunkálatokat. A G-keret csak ezután kerül át a folyamat következő szakaszába.” Az összegyűjtött adatokat ezután visszajelzésként szolgálnak az automatizált hegesztési folyamatok optimalizálásához.
“Az a tény, hogy a WeldCube Premium aprólékosan feltérképezi a hegesztés minden egyes milliméter, egyszerűvé teszi számunkra, hogy elemi eszközökkel meghatározzuk a fogyóanyagok, például a gáz és a hegesztőhuzal költségét. Mégis sokkal több lehetőség rejlik benne, mint például a prediktív karbantartása, vagy inkább a kopóalkatrészek és egyéb anyagok időben és megfelelő mennyiségben történő megrendelése” – beszél Hartmann a jövő kilátásairól.
“A WeldCube Premium segítségével végzett prediktív karbantartás más, hatalmas megtakarítási lehetőségeket rejtő területeket is fel tudott tárni számunkra – például azáltal, hogy a hegesztés irányítási rendszer pontosan meghatározza a karbantartási intervallumokat. Mindig teljes körű tájékoztatást kapunk az érintkező fejek, a pisztolynyakak, a hegesztőpisztolyok és a huzaladagolók állapotáról, ami azt jelenti, hogy pontosan tudjuk, mikor kell szervizelni a berendezéseket, hogy elkerüljük a hibás hegesztéseket, az utómunkálatokat vagy akár az alkatrészek selejtezését.”
A hegesztési adatok dokumentálása és elemzése azonban nem elég a Magna Presstec számára: “Már használjuk a Central User Management (CENTRUM) szoftvercsomagot, amely a minőségellenőrzésben is segít minket. A CENTRUM az a hely, ahol a felhasználói és hegesztési engedélyeket központilag kezelik. A hegesztők egy chipkártya segítségével azonosítják magukat a hegesztő rendszerben, ami biztosítja, hogy az egyes feladatokat csak a megfelelő helyen, a megfelelő hegesztési paraméterekkel, képzett kezelők végzik el – ez egy újabb módja a potenciális hibaforrások kiküszöbölésének” – módja Hartmann biztatóan.
Fronius megoldások a hegesztési adatok dokumentálásához
A Magna Presstec által használt összes szoftvercsomagot a Fronius fejlesztette ki. A Weld Cube Premium-tól kezdve a Central User Management-tel együtt minden termék a Magna Presstec-kel folytatott intenzív eszme cserét követően jött létre: A prototípusok kiterjedt tesztelése a Magna gyártósorain lehetővé tette a szükséges információk megszerzését, és a szoftverek tökéletesítését a piacra való felkészülés érdekében.
Tekintse meg rövid videónkat, amely a Mercedes G vázának gyártását mutatja be a Magna Presstec Tier 1 beszállító cégnél: