Rendelkezel Fronius géppel és szeretnél többet kihozni belőle?
Esetleg még nem döntötted el, hogy vásárolj-e?
Tudod mi teszi a Froniust piacvezető hegesztéstechnikai márkává?
Nos, amennyiben ezek a céljaid vagy megismerkednél a termékeinkkel, tevékenységeinkkel, jó helyen jársz.
Szeretnéd növelni meglévő géped hatékonyságát?
Egy technológiai problémára keresel megoldást?
Blogunkban megtalálhatod ezekre a választ, illetve betekintést nyerhetsz a gépeink által használt technológiák hátterébe.
Itt találhatod azokat a dokumentumokat amik hasznosak lehetnek a számodra, úgy mint:
Nehézséget okoz géped beállítása?
A leírásokat nehezedre esik értelmezni?
Nézd meg a gyártóink által ajánlott illetve saját készítésű, magyar oktató videóinkat amik alapján könnyeben fogsz boldogulni.
Csapatunk hivatása kizárólag az, hogy lehetővé tegyük számodra komplex gyártási, fejlesztési folyamatok megvalósítását. Támogatunk Téged a berendezés kiválasztásától kezdve az üzemeltetésen, szerviz ellátáson és alkalmazástechnikai tanácsadáson keresztül a géped élettartamának végéig. Mi vagyunk a...
Ha szeretnél közelebbről megismerni minket, itt megnézheted a csapatunkat.
Amennyiben kérdésed van cégünkkel, vagy ügyintézésünk menetével kapcsolatban
nézd meg az ezekkel kapcsolatban gyakran ismételt kérdéseket, és a rá adott válaszainkat.
Amikor fémek vágásáról van szó, a plazmavágás az egyik legkönnyebben és leggyorsabban elsajátítható eljárás. Ellentétben a lángvágással, ahol hosszú és kitartó gyakorlásra van szükség, a legtöbb ember perceken – ha nem másodperceken – belül sikeresen tud vágni, miután kezébe vett egy plazmavágó pisztolyt.
Először is ki kell választani a megfelelő kopóalkatrész patront. A kézi vágáshoz tervezett Hypertherm patronok sárga színűek, a könnyű beazonosíthatóság érdekében. Létezik egy olyan patron, amelynek a hegyén korona szerű csúcsok vannak normál kézi vágáshoz, és egy kisebb nyílással rendelkező FineCut® nevű patron is, amely a finom vágásához használható. A normál kézi vágás 3 féle áramerősséggel, míg a FineCut patron csak 45 amperrel kapható.
Miután kiválasztotta az adott feladathoz megfelelő kopóalkatrész patront, csavarja fel a SmartSYNC® vágópisztoly elejére. A patron felszereléséhez csak egy negyed fordulatra van szükség, az mindössze néhány másodpercet vesz igénybe. Ezt követően kapcsolja be a rendszert, és állítsa a vágópisztoly kapcsolóját a zöld „ON” állásba.
A patron automatikusan kiválasztja a megfelelő áramerősséget, és a rendszert normál vágási üzemmódba állítja. Ha síklemezt vagy csövet vág, nem kell semmilyen egyéb beállítást elvégeznie. Ha perforált lemez vágását tervezi, akkor az áramforrás előlapján lévő gomb megnyomásával állítsa a rendszert perforált lemez üzemmódba.
Ezután vegye fel a védőkesztyűt, a szemvédőt, és minden más szükséges egyéni védőeszközt, és készen már készen is áll a vágásra!
Vegye fel a vágópisztolyt, és helyezze a vágandó alapanyag szélére. A pisztolyt úgy kell tartania, hogy az merőleges legyen a munkadarabra.
Ha készen áll, húzza fel a fekete biztonsági kart, és nyomja meg a piros ravaszt a plazmaív kigyújtásához.
Miután az ív kialakult, kezdje el mozgatni a vágópisztolyt a munkadarab felületén. Nincs szabály a vágás irányára vonatkozóan, de a legjobb eredményt akkor fogja elérni, ha a vágófejet húzza, nem pedig tolja.
Ezen a ponton a plazmavágással újonnan ismerkedőknek általában két kérdésük van: “Nem baj, ha a vágófej hozzáér a vágott alapanyaghoz?”, illetve “Milyen gyorsan kell mozgatnom a pisztolyt?”.
Az első kérdésre a válasz nem, nem baj, ha a vágópisztolyt a vágott alapanyagra támasztja, feltéve, hogy kézi vágáshoz tervezett kopóalkatrész patront használ. Ez az egyik dolog, ami a plazmavágást sokkal könnyebbé teszi a lángvágásnál, nem kell semmiféle távtartót vagy fejvezetőt használnia.
Ahelyett, hogy a vágófejet a vágandó alapanyagra merőlegesen tartanánk, döntsük meg kissé fölötte, kb. 30 fokos szögben. Gyújtsuk ki a plazmaívet a fent leírtak szerint, majd lassan forgassuk el a pisztolyt, amíg az merőleges nem lesz a munkadarabra.
Tartsuk lenyomva a ravaszt néhány másodpercig, amíg a szikrák kilépnek a munkadarab aljából, majd kezdjük el a vágást.