Rendelkezel Fronius géppel és szeretnél többet kihozni belőle?
Esetleg még nem döntötted el, hogy vásárolj-e?
Tudod mi teszi a Froniust piacvezető hegesztéstechnikai márkává?
Nos, amennyiben ezek a céljaid vagy megismerkednél a termékeinkkel, tevékenységeinkkel, jó helyen jársz.
Szeretnéd növelni meglévő géped hatékonyságát?
Egy technológiai problémára keresel megoldást?
Blogunkban megtalálhatod ezekre a választ, illetve betekintést nyerhetsz a gépeink által használt technológiák hátterébe.
Itt találhatod azokat a dokumentumokat amik hasznosak lehetnek a számodra, úgy mint:
Nehézséget okoz géped beállítása?
A leírásokat nehezedre esik értelmezni?
Nézd meg a gyártóink által ajánlott illetve saját készítésű, magyar oktató videóinkat amik alapján könnyeben fogsz boldogulni.
Csapatunk hivatása kizárólag az, hogy lehetővé tegyük számodra komplex gyártási, fejlesztési folyamatok megvalósítását. Támogatunk Téged a berendezés kiválasztásától kezdve az üzemeltetésen, szerviz ellátáson és alkalmazástechnikai tanácsadáson keresztül a géped élettartamának végéig. Mi vagyunk a...
Ha szeretnél közelebbről megismerni minket, itt megnézheted a csapatunkat.
Amennyiben kérdésed van cégünkkel, vagy ügyintézésünk menetével kapcsolatban
nézd meg az ezekkel kapcsolatban gyakran ismételt kérdéseket, és a rá adott válaszainkat.
A MicroStep a termikus vágások és jelölések kiegészítéseként a fúrást, menetfúrást, süllyesztést és marást kínálja kiegészítő technológiaként, melyek ugyanabba a CNC-gépbe, sőt sok esetben ugyanarra a portálra is integrálhatók.
A gyártási folyamatok gyakran igényelnek nagy pontosságú furatokat, meneteket vagy süllyesztéseket az egyes alkatrészeken. Legyen szó karimákról, végzáró lemezekről, hőcserélő csőkötegfalakról, vagy általában bármilyen feszültségnek kitett csavarkötésekről, számos olyan alkalmazás van, ahol technológiailag szükséges a furatok fúrással történő elkészítése. Bár vannak olyan munkák – különösen azok, ahol egy munkadarabon vagy szerelvényen nagy mennyiségű furat van -, ahol a leghatékonyabb egy fúrógép használata, sok olyan alkatrész is van, amelyeken csak néhány furat és esetleg néhány menet van ❷. Ilyen esetekben a fúrás jobb lehetőség híján általában kézzel, vagy külön gépesített fúrási eljárással történik. Ez utóbbi esetekre gazdaságilag a legcélszerűbb, ha az alkatrészeket egy gépen lehet elkészíteni, beleértve a vágott kontúrokat, jelöléseket és a kialakított furatokat is.
Technológiai műveletek automatizálása
Több technológia egyetlen multifunkciós portálba történő integrálása lehetővé teszi, hogy a féltermékeken – legyen szó lemezekről, csövekről, zárt és nyitott profilokról, vagy akár előre hegesztett szelvényekről – végzett technológiai folyamatok egyetlen CNC programon belül automatizálhatók legyenek. Ez nem csak az automatikus szerszámcseréket jelenti, hanem a különböző technológiák közötti automatikus váltásokat, és a műveleti sorrendek előzetes beállítását is akár alkatrészenként, figyelembe véve az alapanyagok hőtágulását, és összességében azt a képességet, hogy a leghatékonyabb folyamatot állítsuk be az adott alkatrész kívánt pontosságú gyártásához. A bemenet ilyen gépeken a nyers féltermék – pl. a vágóasztalra felrakott lemez -, a kimenet pedig a kész alkatrész, amely lehet merőlegesen vagy ferdén vágott (salak nélkül az alsó élen), fúrt és süllyesztett furatokkal, menetekkel ❷ és lézerrel jelölt adatmátrix kódokkal (a későbbi alkatrész azonosításhoz) ellátott. Az alkatrészek ezután azonnal készek a következő gyártási munkafolyamatra, legyen az szemcseszórás, hegesztés, élhajlítás, vagy bármi más.
Multifunkciós berendezéseink alkalmazásával ügyfeleink jelentős időmegtakarítást, és hatékonyság növekedést érhetnek el, köszönhetően a technológiai lépések csökkentésének (pl. nincs szükség sorjátlanításra, vagy a vágott furatok kézi köszörülésére), az alkatrészek különböző munkaállomások közötti mozgatások szükségtelenségének (pl. külön fúróberendezésre vagy kézi gyökölő állomásra), valamint az automatizálásnak. Nem beszélve arról, hogy egy ilyen gép kezdeti beruházása és helyszükséglete is kisebb, mint két vagy több különálló gépé.
Fúrás, menetfúrás, süllyesztés – jól beállítva és terepen tesztelve
Az elmúlt két évtizedben a MicroStep több száz multifunkciós, fúrási képességgel rendelkező gépet szállított, melyeken többnyire a plazmavágást és a lángvágást kombináltak megmunkálási műveletekkel. A műszaki megoldások között megtalálhatók a kis teljesítményű fúróállomások Ø13 mm méretig, valamint a merevebb portálokra 11 kW – 55 kW főorsó teljesítménnyel rendelkező egységek, amelyek Ø30 mm, Ø40 mm, és Ø60 mm méretig képesek fúrni, akár 100 mm vastag lemezeket. Léteznek úgynevezett előfúró egységek is, amelyek max. Ø12 mm méretű furatokat képesek fúrni, akár 300 mm vastag lemezek lángvágásához. A legnépszerűbb választás a 26 kW teljesítményű fúróállomás, amely Ø4 mm – Ø40 mm átmérőtartományban képes fúrni és süllyeszteni, valamint M33 méretig ❹ képes menetet fúrni.
A fúróállomások automatikus szerszámcserélővel, belső és külső hűtésre képes hűtőegységgel, valamint szerszámtörés esetére sérülésvédelemmel rendelkeznek. A süllyesztés pontosságát a munkadarab leszorítóba szerelt két darab inkrementális jeladó biztosítja, amelyek a lemez és a süllyesztőszerszám közötti távolságot mérik ❶. A berendezések rendelkeznek automatikus fúróhossz kalibrációval (ACDB technológia), és támogatják a különböző fúrási ciklus típusokat, beleértve a mély lyuk fúrást (Peck-fúrás) is.
Karimák, gyűrűk és végzáró lemezek automatizált gyártásakor végzett nagy teljesítményű fúrási műveletekhez a MicroStep DS sorozatú ❺ gépei jelentik az általános megoldást. Ezek a berendezések teljesen automatikus működésre képesek, beleértve az alapanyagok automatikus be- és kirakodását, a munkaterület kefével történő megtisztítását, és a keletkezett forgács automatikus eltávolítását. Négyszög keresztmetszetű profilok automatizált fúrásához és menetfúrásához a DS-B ❻ profilfeldolgozó gép az ideálismegoldás, amelynek forgótárcsáján 2db fúrófej dolgozik egymással szemben. Mindamellett, hogy ez a gép egyidejűleg biztosítja a profil két ellentétes oldalának fúrását és jelölését, az alapanyag be- és kirakodása itt is automatikusan történik.
Plazma és lángvágó gépek
A fúrási technológiák plazma és lángvágó gépekbe történő integrálása ésszerű megoldás, mivel a közepes és nagyobb vastagságú fémalkatrészek gyakran tartalmaznak furatokat, meneteket vagy süllyesztéseket. Nagyon vastag anyagok (300 mm) esetében a furatok a lyukasztásokhoz is használhatók előfúrásként. A MicroStep fúrási technológiák az Ø4 – Ø60 mm közötti furatátmérők (a DRM Max esetében akár Ø70 mm), és az M4 – M33 közötti menetek skáláját fedik le. A 8 vagy 16 szerszám ⓫ befogadására is képes szerszámtárolók lehetővé teszik a szerszámok automatikus váltogatását egyetlen vágási terven belül.
Lézervágó berendezések fúrással kiegészítve
Nemcsak a plazma és lángvágó gépek, hanem a MicroStep vízsugaras és fiber lézervágó gépek is nyújthatják a többfunkciós kialakítás előnyeit. Utóbbiak esetében egy 6 szerszám tárolására alkalmas, automatikus fúrófej kalibrálással ellátott ❼ revolver toronyfej végzi a fúrást (Ø20 mm-ig), a menetfúrást (M16-ig), és a süllyesztést. Fix vágóasztallal szerelt MSF Max lézergépekhez (palettaváltó nélkül) rendelkezésre áll egy erősebb fúrófej is, maximum Ø30 mm méret fúrásáig.
Vízsugaras vágóberendezések fúrással kiegészítve
A vízsugaras vágógépek általában nem rendelkeznek fúrási funkcióval, mivel a technológia elég pontos ahhoz, hogy megfelelő minőségű furatokat vágjon. A MicroStep szállít kis teljesítményű előfúró egységeket vízsugaras vágógépekhez, olyan szilárd anyagok átfúrására, amelyek belső szerkezete nagy mértékben rongálódna, ha a vízsugár közvetlenül átlyukasztaná őket. Vízsugaras gépeken nagyobb teljesítményű főorsók akkor használhatók, ha a furatok vízzel történő vágása után azokba menetet is kell vágni. A MicroStep az AquaCut sorozatához egészen M16-os méretig szállít menetvágó szerszámállomásokat.