Rendelkezel Fronius géppel és szeretnél többet kihozni belőle?
Esetleg még nem döntötted el, hogy vásárolj-e?
Tudod mi teszi a Froniust piacvezető hegesztéstechnikai márkává?
Nos, amennyiben ezek a céljaid vagy megismerkednél a termékeinkkel, tevékenységeinkkel, jó helyen jársz.
Szeretnéd növelni meglévő géped hatékonyságát?
Egy technológiai problémára keresel megoldást?
Blogunkban megtalálhatod ezekre a választ, illetve betekintést nyerhetsz a gépeink által használt technológiák hátterébe.
Itt találhatod azokat a dokumentumokat amik hasznosak lehetnek a számodra, úgy mint:
Nehézséget okoz géped beállítása?
A leírásokat nehezedre esik értelmezni?
Nézd meg a gyártóink által ajánlott illetve saját készítésű, magyar oktató videóinkat amik alapján könnyeben fogsz boldogulni.
Csapatunk hivatása kizárólag az, hogy lehetővé tegyük számodra komplex gyártási, fejlesztési folyamatok megvalósítását. Támogatunk Téged a berendezés kiválasztásától kezdve az üzemeltetésen, szerviz ellátáson és alkalmazástechnikai tanácsadáson keresztül a géped élettartamának végéig. Mi vagyunk a...
Ha szeretnél közelebbről megismerni minket, itt megnézheted a csapatunkat.
Amennyiben kérdésed van cégünkkel, vagy ügyintézésünk menetével kapcsolatban
nézd meg az ezekkel kapcsolatban gyakran ismételt kérdéseket, és a rá adott válaszainkat.
Gyakran kapjuk meg ezt a kérdést, „Miért érdemes egy Hypertherm Powermax® gépet megvásárolni, egy (néha sokkal) olcsóbb versenytárs sűrített-levegős plazmavágó rendszer helyett? A kérdés jó, hiszen fogyasztóként mi is gyakran tesszük fel ugyanezt vásárláskor.
Számos oka van annak, hogy a Hypertherm Powermax rendszerek többe kerülhetnek, mint más sűrített-levegős plazma rendszerek, de általában három okot szoktunk említeni: (1) a tervezés, (2) a gyártás és (3) a megbízhatóság.
A Hypertherm-nél rengeteg mérnök foglalkozik a vágástechnológiával, úgy gondoljuk, hogy több mérnököt foglalkoztatnak, mint bármely más plazmagyártó cég. Munkatársaik legalább 10 százaléka mérnöki területen dolgozik, akik a Hypertherm összes tagjához hasonlóan részesedéssel rendelkeznek a vállalatban. Nekik köszönhető számtalan fejlesztés és technológiai áttörés, amelyek a teljesítménytől kezdve a kopóalkatrészek élettartamáig mindent befolyásolnak. A teljesség igénye nélkül íme néhány ezek közül (mindegyik vagy már szabadalmaztatott, vagy szabadalmaztatás alatt áll):
Auto-Voltage™ – Lehetővé teszi a legkülönbözőbb bemeneti feszültségek használatát, manuális kapcsolás nélkül.
Boost Conditioner™ – Lehetővé teszi a rendszerek számára, hogy a maximális kimenő teljesítményt nyerjék ki bármely bemeneti feszültségből, beleértve a kis feszültségeket és az aggregátorokat is.
Advanced Axial Swirl Ring – Tökéletesen összehangolja a szellőztetett fúvóka és az örvénygyűrű működését annak érdekében, hogy megfelelő legyen a gázáramlás az elektróda csúcsa közelében, ezáltal optimális legyen a kopóalkatrész élettartam.
Coaxial-assist™ Jet – Egyedülálló kialakítással alakítja át a levegőt plazmagázra és örvénygázra, amely koaxiálisan veszi körül a plazmaívet, ezáltal növeli az ív energiasűrűségét és sebességét.
Conical Flow™ – Tovább növeli az ív energiasűrűségét a jobb vágásminőség érdekében.
Ott van még a CoolCore®, a CoolFlow™, a LongLife®, és még jónéhány speciális vágófej és kopóalkatrész, a Hypertherm az egyetlen olyan cég, amely egyenes kézi vágófejet, és 1 200mm hosszú plazmavágó pisztolyt gyárt, de ugyanígy egyedülálló, az extra hosszú (HyAccess) kopóalkatrészek kialakítása is, a nehezen hozzáférhető helyeken történő vágáshoz.
Mérnökeik optimalizálták rendszereik teljesítményét is. A legtöbben úgy gondolják, hogy egy 40 amperes rendszer az „A „gyártótól ugyanannyi teljesítményt fog leadni, mint egy 40 amperes rendszer a „B” gyártótól, de ez nem igaz. A valóságban a plazmavágó rendszerek valódi teljesítménye az áramerősség és a plazmaforrás terhelési feszültségkapacitásának szorzata. Más szavakkal: Áramerősség x feszültség = teljesítmény.
Egy magasabb teljesítményt előállítani képes plazmaforrás az áramerősségtől függetlenül nagyobb teljesítményt fog tudni nyújtani. Egy 30 amperes Hypertherm rendszer (mint pl. a Hypertherm Powermax30 XP) nagyobb teljesítményt tud nyújtani, mint egy 40 amperes más gyártó által gyártott rendszer. Ez az extra teljesítmény – vagy terhelési feszültség – szabályozza a plazmaív hosszát és a vágható anyagvastagságot.
A Hypertherm kéz a kézben fejleszti a vágófejeit és a kopóalkatrészeit is a plazmaforrásokkal. Ez azért fontos, mert a plazmapisztolyok az elektróda és a fúvóka között ionizált gázívet képeznek, majd ehhez az elektromos ívhez egyenáramú energiát adnak, hogy a hőmérsékletet akár 25 000 fokig növeljék. Ezt a 25 000 fokos ívet ezután egy réz kopóalkarészen lévő kis nyíláson keresztül préselik ki, (amely 1 100 fokon olvad meg), hogy az ív tökéletesen kerek legyen, és növelje a sebességét.
Az olcsóbb vágófejek többsége (illetve a 30 évvel ezelőtti Hypertherm vágófejek is) 120 – 250 ívgyújtást biztosítanak, egy garnitúra elektródával és fúvókával, mielőtt azokat cserélni kellene. A Hypertherm legújabb vágópisztolyai viszont általában 900 és 3 000 közötti ívgyújtásra képesek egy fúvókával és elektródával. Ez kizárólag a fent említett műszaki fejlesztéseknek köszönhetően lehetséges.
Egy másik dolog, amelyet meg kell próbálni megvédeni a hőtől, az az elektróda hegyében lévő apró tű méretű hafnium darab. Vágás közben, amikor a plazmaív 25 000 fokos, a hafnium olvadt állapotban van. Amikor befejezünk egy vágást egy nem Hypertherm rendszeren, és a plazmaív kialszik, egy kis darabka ebből az olvadt hafniumból távozik a fúvóka furatán, és rövid időn belül (néhány vágási ciklus után) nagyon rossz vágásminőséget fogunk tapasztalni (ferdébb oldalfal, több salak, stb.) Ha elég sokáig használjuk, végül zöld lángot látunk majd, ez a biztos jele annak, hogy a hafnium teljesen kiégett, és az ív már a rézen ég.
Bár azt senki sem tudja megakadályozni, hogy a hafnium megolvadjon a plazmavágási folyamat során, a Hypertherm képes lassítani a veszteséget a levegő nyomás és a teljesítmény lassú fel és lefuttatásával. A vágás kezdetén történő lassú felfuttatás minimalizálja az elektródát érő hősokkot, amikor az szobahőmérsékletről 3 000 fokosra melegszik, a vágás végén pedig ennek pont az ellenkezőjét láthatjuk, lassan csökken a levegő nyomása és a teljesítmény, hogy a hafniumnak legyen ideje újra megszilárdulni.
Ha alaposan átszámolja, látni fogja, hogy bár az olcsó plazmaforrások kezdetben kevesebbe kerülnek, figyelembe véve a kopóalkatrészek költségeit is, az olcsóbb rendszer a végén többe fog kerülni Önnek.
A Hypertherm az egyetlen vállalat a világon, amely plazmarendszereit az Egyesült Államokban gyártja. Szigorú szabályozást követve gyártási csapataik mérnökeikkel együttműködve gondoskodnak arról, hogy a Hypertherm rendszerek a megfelelő tervezési előírások szerint készüljenek. A lehető legjobb minőségű alkatrészek beszerzésével, szigorú minőségellenőrzési irányelveket követve, és minden munkát duplán ellenőrizve. Az olyan forgácsolt kopóalkatrészeket, mint az elektródákat és a fúvókákat, az emberi hajszálnál 8x kisebb tűréshatárokkal készítik, a hafniumot pedig pontosan az elektróda hegyének közepébe helyezik, egy általuk tervezett és épített Hypertherm robotrendszer segítségével.
A Hypertherm kétféle módon biztosítja rendszerei megbízhatóságát. Először is, a “design for lean” megközelítést alkalmazzák, ami azt jelenti, hogy kevesebb alkatrészből tervezik a rendszereiket, így kisebb az esélye annak, hogy valami tönkremegy.
A második dolog pedig, hogy minden rendszerüket alaposan letesztelik. „Megbízhatósági részlegük” például olyan dolgokat tesztel, mint a rendszer csatlakoztatása olyan áramforráshoz, amely 10 százalékkal nagyobb áramerősséget termel, mint amire az egységet tervezték. Ezután az egységeket 30 százalékkal magasabb páratartalomnak teszik ki, mint amivel valaha is találkozni fog. Szakembereik minden rendszert szorosan figyelemmel kísérnek, és amikor az egység meghibásodik, szétszedik, hogy kiderítsék, mi volt a hiba, majd visszaküldik a mérnöki részlegbe. Ezután visszakerül a “kínzókamrába” további tesztelésekre. Összességében ez a folyamat 10-18 hónapig tart.
Ezen kívül úgynevezett “shake and bake” teszteket is végeznek, melyek során a készülékeket extrém erősségű rezgésnek, vibrációnak, hőmérsékletnek és pornak teszik ki. Aztán ott van még a rettegett “ejtő teszt”, amikor valaki felmászik egy létrára, és szándékosan leejti a Powermax-ot, hogy kiderüljön mennyire strapabíró a gép. Ezekkel a tesztekkel igencsak megnőnek termékfejlesztési ciklusaik, de termékük a végén nagyon megbízható lesz.
Összefoglalva tehát, amikor legközelebb a Powermax sűrített-levegős plazmavágó rendszer megvásárlása mellett dönt, fejlett mérnöki munkát, körültekintő gyártást és az iparág megbízhatóságát vásárolja meg. Az, hogy ezek a dolgok megérik-e, nyilvánvalóan személyes döntés, de remélhetőleg ez megmagyarázza, hogy a Hypertherm rendszerek miért kerülnek néha többe, mint más gyártók termékei.